Wizyta na Madagaskarze

Samantha odwiedziła razem z WaterAid Madagaskar. WaterAid to organizacja zajmująca się problemem wody na świecie. Spotkała się tam z dwiema dziewczynkami, które musiały porzucić szkołę i dzieciństwo, aby pomóc rodzinie. Treść filmu:

Samantha: Jestem na Madagaskarze. Zmierzamy do wioski, aby poznać dwie młode dziewczynki – Solo i Zi. To będzie cudownie spotkać je i usłyszeć ich historie.
Dziewczynki: Jesteśmy przyjaciółkami od urodzenia. Zbieramy razem wodę i lubimy opowiadać sobie historie.
S: Więc idziemy do zbiornika wody, zobaczyć skąd Solo i Zi biorą codziennie wodę./ To jest błotnista woda. Nie wygląda ona bezpiecznie, a to jest to co one piją codziennie, piorą ubrania, myją się./ Ciężkie, wow. Dały mi w połowie pełne. Myśl, że normalnie jest to dwa razy pełniejsze, a one są mniejsze ode mnie o ponad połowę i muszą to dźwigać mnie przeraża. Musisz uważać na stopy, (ścieżka) jest bardzo zdradliwa i jest ciężko. Szczególnie w słońcu./ Pocę się po przejściu tej ścieżki, a w tym gorącu musisz tak ciężko pracować, aby zebrać wodę, która właściwie nie jest bezpieczna do picia. / Gdy musiałaś rzucić szkołę, jak się wtedy czułaś?
D: Naprawdę nie wiem jak to wytłumaczyć. Moi rodzice mieli problemy, więc czułam, że trzeba im pomóc.
S: Myślałaś kiedyś, że nadejdzie czas, abyś mogła wrócić do szkoły?
D: Nie wiem.
S: Spytałam ja coby robiła, gdyby miała więcej wolnego czasu. Odpowiedziała: pracowałabym więcej. Ona nie wie jak to jest nie musieć chodzić kilku mil po wodę. Nie wie co to znaczy być wolnym. / To jest Liza. I pokaże nam ona nowy zbiornik wodny. Zbiornik wygląda cudownie, jest 10 sekund od miejsca zamieszkania Lizy. Jest czysty i ma piękne kwiaty rosnące naokoło. / Możesz mi powiedzieć jak Twoje życie się zmieniło, gdy pojawił się zbiornik?
Liza: Nie chorujemy już, możemy się uczyć i bawić.
S: Po spotkaniu Solo i Zi i po dzisiejszym spotkaniu Lizy widać tą ogromną różnicę. Liza się edukuje i bawi i jest dziewczynką. To bardzo ważne mieć dzieciństwo. To jest to skąd bierzemy podporę. Podaruj kompanii WaterAid Być Dziewczynką już dziś. Możesz pomóc zmienić życie małych dziewczynek takich jak Solo i Zi dając im czystą, bezpieczną wodę. Rząd Wielkiej Brytanii zbiera dotację funt do funta. Daj dziewczynką na całym świecie zdrową wodę i daj im wolność aby być dziewczynką.
Aby obejrzeć nagranie kliknij na poniższy obrazek.
 Więcej wspieranych przez Sam akcji znajdziecie >TUTAJ<

7 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.