W Manx Radio o Madagaskarze

Samantha pojawiła się w tym roku na Madagaskarze, gdzie razem z organizacją WaterAid mówiła głośno o problemie braku wody. Na rodzinnej Wyspie Man Sam w radiu pojawiła się wypowiedź panny Barks. Przypomnę, że Sam odwiedziła dwie wioski w jednej z nich pojawił się punkt z czystą wodą. W drugiej na taki czekają.

Różnica w tych wioskach! Było higienicznie, wszyscy mieli plecaki, gdy zmierzali do szkoły. Spytałam jedną „Kim chcesz zostać?”, a ona z wielkim uśmiechem na twarzy odpowiedziała „Chcę zostać lekarzem!”. Byłam jak „Wow!”. Jaka zmiana. Zmiana z przyjazdu wody. Czegoś co jest dla nas podstawą. Wstajemy i pierwszą rzeczą jaką robimy to odkręcamy kran – bierzemy prysznic, pijemy. Oni po prostu mają punkt z wodą. Rosną im warzywa, handlują, dzieci wróciły do szkoły. Dbają o higienę, pojawiły się prysznice. To taka zwykła rzecz – woda, a jednak to najważniejsza rzecz jaką potrzebujemy, aby przetrwać. 

25 Komentarze

  1. Niezwykle inteligentna kobieta… Nie tylko angażuje się w akcje humanitarne, ale przede wszystkim rozumie ich problemy z którymi muszą borykać się każdego dnia. // SimplyDemi.blogspot.com

  2. Wspaniale, że może wspierać takie akcje. To ważne, by ludziom umieć pomagać, nie ważne kim się jest. Kiedyś nie koniecznie oni nam, ale ktoś może nam pomóc;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.