Aladdin

Siódma notka z cyklu „Kim Jest Sam?” a w niej opowiem wam o świątecznym przedstawieniu, gdzie Sam wcieliła się w główną męską rolę :)

Wystawiany: 9 grudnia 2009 – 10 stycznia 2010
Miejsce: Theatre Royal, Windsor
Gatunek: Musical
Rola Sam: Aladyn

Musical opowiada o biednym chłopcu, który znajduje magiczną lampę z zaklętym w niej dżinem, mogącym spełnić 3 życzenia oraz o jego drodze do podboju serca księżniczki arabskiej Jasminy i niepowodzeniach jakie spotykają go na drodze.

Historia ta wywodzi się z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Przedstawianie wystawiane jest co święta w Windsorze już od 1788 roku. Nie posiada on konkretnych piosenek, a jedynie przerabiane popularne musicalowe utwory. Od roku 1992 gdy to do kin wszedł „Aladyn” zrobiony przez Disneya film animowany dodano piosenki z tej animacji.

Aladyn to młody chłopak zamieszkujący (według księgi) Chiny. Wiedzie on biedne życie, aż przez przypadek nie wpada mu w ręce magiczna lampa, która trzykrotnie przetarta uwalnia dżina mogącego spełnić 3 życzenia. Życie młodzieńca zmienia się wtedy całkowicie. Dodatkowo zakochuje się w pięknej księżniczce Jasminie. W wersji na przełomie 09/10 śpiewa przerobione piosenki z musicali takich jak Lakier do włosów, Wicked, Cabaret, Oliver! oraz A Whole New World. 

Dla Samanthy była to pierwsza męska rola jaką zagrała. Wcześniej w tę rolę wcielał się John Barrowman, który pomagał jej w programie I’d do anything oraz królowa Elżbieta II.
SESJA:
  
  
NA SCENIE:
 
         
   KULISY:
  Niestety nie ma żadnych nagrań z tego świątecznego przedstawienia. Jest jednak jedno nagranie zza kulis, gdzie widzimy jak cała obsada i twórcy się wygłupiają. Nie zabrakło również Sam :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.