Les Miserables 25th

Wystawiany: 3 października 2010 (2 razy – o 13:30 i o 19:00)
Miejsce: Arena O2
Gatunek: Musical
Rola Sam: Eponine
Ilość śpiewanych przez Sam piosenek: 9

Musical opowiada mężczyźnie o imieniu Jean Valjean, który ucieka z przepustki. Udaje mu się rozpocząć nowe życie i zostaje burmistrzem. Wciąż jednak ściga go inspektor Javert spod którego ręki zbiegł. Gdy jego sekret zostaje ujawniony musi znów ratować swe życie, lecz tym razem towarzyszy mu mała dziewczynka Cosette – osierocone dziecko, zmuszone do pracy w karczmie Thenardierów, którym obiecał się zająć. Osiedla się w Paryżu. Mija kilka lat i inspektor znów trafia na jego trop. Musi uciekać z kraju co nie jest proste w przygotowującej się do rewolucji stolicy.

„Les Miserables” to najpopularniejszy musical na świecie najdłużej wystawiany w jednym teatrze. Oparty na książce o tym samym tytule napisanej przez Victora Hugo w 1862 roku. Musical napisany został przez Claude-Michela Schonberga, a premierę miał w 1980 roku we Francji, a 5 lat później w Anglii. Musical ten nie posiada tekstów mówionych.

W 2010 roku odbyło się 25 lecie tego musicalu w Londynie, na scenie pojawiła się obsada składająca się z 3 widowisk! A tym z oryginalnej. W 170 minutowym spektaklu pojawiło się 500 osób. Musical wystawiano do tej pory w 42 krajach oraz przed papieżem oraz królową. Sam jako jedna z niewielu miała szansę odegrać swoją rolę w tym koncercie. Obok jej boku w roli Mariusa stanął Nick Jonas, a Cosette zagrała Katie Hall.

Eponine to córka karczmarzy Thenadierów i siostra Gavrocha. Poznajemy ją jako małą dziewczynkę. Po latach gdy rodzinny interes zostaje zamknięty Thenadierowie przenoszą się do paryskich slumsów i robią to co robią najlepiej – kradną i oszukują. Tam właśnie spotyka jednego z młodych rewolucjonistów Mariusa, w którym się zakochuje. Gdy razem z nim spotyka Cosette, obiecuje młodzieńcowi, że ją dla niego odnajdzie. W tym czasie rozpoczyna się rewolucja, a Eponine pojawia się u boku Mariusa na barykadzie, gdzie przyjmuje jego kulę.
ZWIASTUN PŁYTY:
Gdy miała się ukazać płyta DVD pojawił się króciutki zwiastun z nagraniami z koncertu

PRZED SPEKTAKLEM:
  
 

SCENA:
      
            
 
  
ZAKOŃCZENIE:
 
 
  
PŁYTA:
Koncert został wydany na płycie DVD oraz Blu-ray! Jest dostępny również w Polsce za niecałe 20 zł na DVD.  Pojawiła się również płyta CD (nagrania dostępne na youtube)

Youtube nie zawiodło nas i są na nim dostępne nagrania z musicalu! Niestety nie wszystkie są bardzo dobrej jakości lecz piosenka On My Own jest w jakości świetna!
ONLINE:
Jest również możliwość obejrzenia całego musicalu online, jednak bez napisów polskich.
CZĘŚĆ I  CZĘŚĆ II

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.