Les Miserables

Wystawiany: 21 czerwca 2010 – 18 czerwca 2011
Miejsce: Queen’s Theater
Gatunek: Musical
Rola Sam: Eponine
Ilość śpiewanych przez Sam piosenek: 12

 Musical opowiada mężczyźnie o imieniu Jean Valjean, który ucieka z przepustki. Udaje mu się rozpocząć nowe życie i zostaje burmistrzem. Wciąż jednak ściga go inspektor Javert spod którego ręki zbiegł. Gdy jego sekret zostaje ujawniony musi znów ratować swe życie, lecz tym razem towarzyszy mu mała dziewczynka Cosette – osierocone dziecko, zmuszone do pracy w karczmie Thenardierów, którym obiecał się zająć. Osiedla się w Paryżu. Mija kilka lat i inspektor znów trafia na jego trop. Musi uciekać z kraju co nie jest proste w przygotowującej się do rewolucji stolicy.

„Les Miserables” to najpopularniejszy musical na świecie najdłużej wystawiany w jednym teatrze. Oparty na książce o tym samym tytule napisanej przez Victora Hugo w 1862 roku. Musical napisany został przez Claude-Michela Schonberga, a premierę miał w 1980 roku we Francji, a 5 lat później w Anglii.

Eponine to córka karczmarzy Thenadierów i siostra Gavrocha. Poznajemy ją jako małą dziewczynkę. Po latach gdy rodzinny interes zostaje zamknięty Thenadierowie przenoszą się do paryskich slumsów i robią to co robią najlepiej – kradną i oszukują. Tam właśnie spotyka jednego z młodych rewolucjonistów Mariusa, w którym się zakochuje. Gdy razem z nim spotyka Cosette, obiecuje młodzieńcowi, że ją dla niego odnajdzie. W tym czasie rozpoczyna się rewolucja, a Eponine pojawia się u boku Mariusa na barykadzie, gdzie przyjmuje jego kulę.

Samantha rolą w „Les Mis” debiutowała w Queen’s Theater, był on również pierwszym musicalem jaki zobaczyła na West Endzie. Oprócz roli Eponine podczas przedstawienia wcielała się w rolę biedaczki i prostytutki.
SCENA:
  
 
 
 
 
 
  
KULISY:
 
 
  
  
  
PO ZAKOŃCZONYM PRZEDSTAWIENIU:

 
 
Świetną informacją jest to, że prawie wszystkie piosenki Sam nagrane w teatrze można zobaczyć na youtube, a więc:Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.