Półfinał

W półfinale udział wzięły 4 dziewczyny starające się o rolę Nancy w musicalu „Oliver!”. Sam była najmłodsza – miała 17 lat. Program rozpoczął się występami dziewczyn w grupach. Podzielono je na – północne Nancy i celtyckie Nacy. Sam zaliczała się do pierwszej grupy (pochodzi z Wyspy Man)
Piosenka z musicalu „Jesus Christ Superstar” o tym samym tytule

  
Piosenka solowa Sam z „Księcia Egiptu” – When You Belive

  
W każdym programie dziewczyny miały misję do wykonania. W 9 odcinku było to przeniesienie się do czasów wiktoriańskich i życie w warunkach z tej epoki przez dwa dni. Dodatkowo dziewczyny musiały wypowiedzieć miłosną balladę Nancy.

  
Pod koniec każdego programu był tz. Sing Off  gdzie dwie dziewczyny z najmniejszą ilością głosów śpiewały dodatkową piosenkę. Tą która zostaje wybierał Andrew Lloyd Webber – znany kompozytor (Upiór w Operze, Evita, Koty, Jesus Christ Superstar). W pojedynku stanęły Sam i Rachel (Rachel jest jedną z moich ukochanych artystek)

  
Andrew Lloyd Webber wybrał Sam i tym samym Rachel musiała powiedzieć do widzenia śpiewając „As Long As He Needs Me” i rozstając się w naszyjnikiem. Sam weszła do finału, który opiszę w kolejnej notce.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.